• Aktualności

          • WAKACJE, WAKACJE !!!

            DZIESIĘĆ MIESIĘCY WYTĘŻONEJ NAUKI I CIĘŻKIEJ PRACY, TO SPORE OBCIĄŻENIE DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI. DWA MIESIĄCE ODPOCZYNKU NALEŻY SIĘ JEDNYM I DRUGIM.

            CZEGO WIĘC ŻYCZYĆ WSZYSTKIM  NA WAKACJE?

            Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim nauczycielom oraz rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły!

          • Zakup książek!!!

            Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

            Nasza szkoła w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” otrzymała dofinansowanie w wysokości 3000zł oraz wkład własny 750zł, co daje razem 3750zł na zakup książek do biblioteki szkolnej. Zostały zakupione książki, które są nowościami wydawniczymi i lekturami szkolnymi. Książki przeznaczone są dla dzieci od klasy I do klasy VIII.

          • Poznaj Polskę!

            Wycieczka szkolna do Lublina – Kozłówki - Zamościa w dniach 14-15.06.2022r.
            w ramach przedsięwzięcia MEiN pn. Poznaj Polskę

            Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Lublina – Kozłówki - Zamościa w dniach 14-15.06.2022r. w ramach przedsięwzięcia MEiN pn. Poznaj Polskę. W pierwszym dniu zwiedziliśmy Lublin – historyczny zespół architektoniczno–urbanistyczny. Duże wrażenie na wszystkich zrobił widok na panoramę Lublina z wieży Donżon. Następnie razem z przewodnikiem udaliśmy się do Kozłówki, gdzie podziwialiśmy Muzeum Zamoyskich oraz ogrody wokół pałacu. Na koniec pierwszego dnia pojechaliśmy na obiadokolację i nocleg.

            II dzień rozpoczął się od śniadania i wyjazdu do Zamościa. Tam zwiedziliśmy Muzeum Zamojskie, uczestniczyliśmy w projekcji multimedialnej o historii miasta oraz razem
            z przewodnikiem poznaliśmy historyczny zespół miasta w zasięgu obwarowań XIX wieku. Zamość jest pięknym miastem zachęcającym do odwiedzania. Wszyscy zdrowi i zadowoleni wróciliśmy wieczorem do domu. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc
            w dofinansowaniu wycieczki. 

          • MIŚ I ZBYŚ - PRZEDSTAWIENIE ŚDS Z BLIZNEGO

            7 czerwca najmłodsze dzieci z przedszkola i „zerówki” gościły u siebie uczestników zajęć Środowiskowego  Domu Samopomocy w Bliznem, którzy przygotowali dla nich przedstawienie zatytułowane „Mis i Zbyś”. Dzieci miały okazję poznać przygody najpopularniejszego polskiego misia - Misia Uszatka, a przy tym zapoznać się z tematem powstawania miodu i chleba.

            Kolorowe i pomysłowe elementy scenografii oraz gra artystów pobudzały wyobraźnię dzieci, które doskonale się bawiły. Na koniec z przyjemnością obejrzały odcinek animowanego serialu o przygodach Uszatka.

            Tym samym chcemy bardzo serdecznie podziękować pomysłodawcy oraz aktorom za przygotowanie przedstawienia, włożoną pracę i emocje. Mamy nadzieję, że znów spotkamy się przy kolejnym przedsięwzięciu skierowanym do najmłodszych.

            Więc…. DO ZOBACZENIA!!!

          • Najmłodsi w BIBLIJNYM OGRODZIE w Starej Wsi

            W słoneczną środę 15 czerwca przedszkolaki i zerówkowicze wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Biblijnego w Starej Wsi przy Kolegium Ojców Jezuitów. Pierwsze emocje można było już zaobserwować i usłyszeć podczas jazdy busem do miejsca docelowego!!! Na miejscu odwiedziliśmy najpierw sanktuarium, a później spacerując alejkami po ogrodzie wszyscy podziwialiśmy to co nas otaczało: rzeźby wykłute w kamieniu, rośliny i różnokolorowe, pięknie pachnące kwiaty.  Atrakcją była 9-metrowa wieża widokowa, na którą weszliśmy bez żadnych trudności by z góry Ogród Biblijny oraz panoramę najbliższej okolicy.

            Pogoda szczęśliwie sprzyjała, więc ze Starej Wsi dzieci udały się do parku w Jasienicy. Na placu zabaw był humor, śmiechy i naprawdę dobra zabawa!

          • A w gospodarstwie? WIOSNA w PEŁNI !!!

            Spacer najmłodszych do gospodarstwa w Woli Komborskiej

            13-go czerwca grupa najmłodszych przedszkolaków wyruszyła na bardzo długi spacer do gospodarstwa w Woli Komborskiej. Czerwiec to czas kiedy wiosna wita się już z latem - pogoda doskonale dopisała, warto więc było wykorzystać okazję by odwiedzić gospodarzy i przyjrzeć się jakie zmiany zaszły wiosną na gospodarstwie. 

            Od październikowej wizyty dużo się zmieniło. W pustym ulu zadomowiły się pszczoły, które pracowicie zbierają nektar na miód. Nasza znajoma koza urodziła dwa prześliczne koźlątka; w klatkach czekało na nas mnóstwo malutkich królików a w starej zagródce przywitał nas nowy mieszkaniec - malutka świnka!

            Do przedszkola wróciliśmy w wyśmienitych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia. Wycieczka była bardzo udana; a że słonko troszkę za mocno świeciło znaleźliśmy czas na odpoczynek i lody. Do gospodarstwa zapewne wrócimy jesienią.

            Serdecznie dziękujemy gospodarzom za  miłe  przyjęcie i umozliwienie dzieciom kolejnego spotkania ze zwierzętami !

          • Piknik klasy 4

            Dnia 10 czerwca klasa 4 wraz z wychowawczynią wybrała się na zbocze góry "Połom" na piknik. Oprócz pysznych przekąsek, uczniowie miło spędzili czas na łonie natury.

          • Poznaj Polskę

            Wycieczka szkolna do Sanoka i Soliny w ramach
            przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”

            Uczniowie kl. 1-3 naszej szkoły uczestniczyli 8 czerwca w wycieczce szkolnej do Sanoka i Soliny. W Sanoku zwiedzaliśmy Muzeum Budownictwa Ludowego na terenie Parku Etnograficznego. Na obszarze 38 ha zgromadzono około 180 obiektów budownictwa drewnianego od XVII do XX wieku, a na ekspozycjach i w magazynach ponad 30 000 eksponatów z zakresu kultury ludowej, mieszczańskiej, sakralnej i dworskiej. Następnie uczniowie uczestniczyli w lekcji „Makatki pędzlem malowane”. Makatka to element dekoracji ścian pojawiający się kiedyś w większości mieszkań, dziś zapomniany. Inspirując się makatkami ze zbiorów Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku uczestnicy zajęć tworzą własne, malując farbami na tkaninie wymyślone przez siebie motywy. Prace wykonane przez uczniów zostaną przysłane do szkoły.

                        W dalszej części wycieczki w drodze do Soliny zjedliśmy obiad w Lesku
            i zatrzymaliśmy się przy zaporze w Solinie. Przechodząc koroną zapory zapoznaliśmy się z jej historią.
            Zapora w Solinie, to betonowa konstrukcja o wysokości 82 m, długości 664 m
            i ważąca 2 mln ton spiętrza wody Sanu i Solinki. Jest najwyższą w Polsce zaporą wodną. Następnie podziwialiśmy Jezioro Solińskie.
            Zbiornik ma powierzchnię ok. 22 km²
            i największą w Polsce pojemność (472 mln m³). Jezioro ma bardzo rozwiniętą linię brzegową (ok. 166 km przy średnim stanie wody z lustrem na poziomie 420 m n.p.m.), z licznie występującymi zatoczkami – ujściami strumieni. Maksymalna głębokość zbiornika to 60 m przy zaporze. Poniżej zapory znajduje się 
            elektrownia wodna o mocy 200 MW.

                        Wycieczka dzięki pięknej pogodzie i wspaniałej atmosferze była bardzo udana, wszyscy byli zadowoleni, a pierwsze wrażenia dzieci opowiadały rodzicom zaraz po przyjeździe. 

          • PIKNIK RODZINNY

            „... Bo rodzina to miejsce, gdzie życie się zaczyna, a miłość nigdy nie kończy...”

             

            5 czerwca 2022 r. w słoneczne, niedzielne popołudnie w sali gimnastycznej i na podwórku szkolnym odbył się  Piknik Rodzinny zorganizowany przy współpracy Rady Rodziców, grona pedagogicznego i uczniów.

            Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli. Zarówno mali, jak i duzi dobrze się bawili oraz uczestniczyli we wszystkich atrakcjach, jakie zostały przygotowane.

            Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15:00 w sali gimnastycznej. P krótkim przywitaniu gości pan dyrektor Marek Chęć oficjalnie otworzył Piknik. Na scenie wystąpili najmłodsi uczniowie w barwnych przedstawieniach, umilając czas śpiewem i tańcem dla swoich mam i tatusiów. Nie zabrakło także tanecznych pokazów naszych dwóch formacji szkolnych: dziewczynki z MOMI i ROSES wystąpiły w czterech choreografiach.

            Po części artystycznej impreza przeniosła się na zewnątrz, przed budynek szkolny, gdzie na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji. Najpierw na mini scenie polowej wystąpił zespół wokalny "Czerwone Jagódki" prowadzony przez panią Wiolettę Stodolak. Dzieci zaśpiewały kilka piosenek ludowych, po czym najstarsze dziewczynki naszej szkoły zaprosiły do kilku tańców integracyjnych: belgijki, "Chocolate", "Crazy frog"...

            Nie obyło się bez pokazów policyjnych, strażackich, a uczestnicy pikniku mogli zapoznać się z działalnością Grupy Ratowniczo-Poszukiwawczej "Legion Gerarda" - zobaczyć sprzęt oraz dowiedzieć się więcej o ich pracy.

            W czasie spotkania nie zabrakło motocyklistów, dmuchańca, malowania twarzy, warkoczyków, grillowania, przepysznych ciast przy kawie i herbacie, waty cukrowej i popcornu. Pod koniec spotkania na boisku sportowym na uczestników pikniku czekał balon, który wzbudził wiele emocji.

            Piknik dostarczył wielu pozytywnych wrażeń i pokazał, że wszyscy potrafią wspólnie się bawić. Zakończył się sukcesem dzięki dużemu zaangażowaniu i nieocenionej pomocy rodziców! Wszystkim, którzy zechcieli uświetnić naszą szkolną imprezę serdecznie DZIĘKUJEMY!

            Rada Rodziców i dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Jasienickiej składają serdeczne podziękowania dla "Legionu Gerarda" - Grupy Ratowniczo-Poszukiwawczej za współpracę podczas Pikniku Rodzinnego, który odbył się 5 czerwca 2022r.

             

          • 1 czerwca - DZIEŃ DZIECKA

            To jedyny taki dzień w roku. Wyjątkowy i pełen szczególnej radości, zwłaszcza wśród najmłodszych. 1 czerwca to święto wszystkich dzieci, dlatego z tej okazji wszystkim uczniom naszej szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia.

            Najmłodszym cały dzień upłynął na beztroskiej zabawie. W ten dzień w grupach najmłodszych panie nie goniły dzieciaków do podręczników. Po porannej zupie wszyscy wyruszyli autobusem do Jasienicy. Pierwszym przystankiem było Muzeum Starych Samochodów, w którym dzieci  z ogromnym zaciekawieniem oglądały stare samochody z lat 1908 – 1980! Największą atrakcją była oczywiście  możliwość zwiedzenia pojazdów od środka. Radości było co niemiara. Pogoda szczęśliwie wczoraj sprzyjała, więc z muzeum dzieci udały się do parku w Jasienicy. Na placu zabaw był humor, śmiechy i naprawdę dobra zabawa. Znalazł się także czas na pyszne lody!

            Czy Dzień Dziecka nie mógłby być przynajmniej raz w tygodniu ?  :)  !!!