• WYCIECZKA NA SPEKTAKL MUZYCZNY "NIEZWYKŁE ŻYCIE PODWODNYCH ZWIERZĄT"

26 lutego przedszkolaki, dzieci z "zerówki"  oraz z klas I–III wraz ze swoimi Paniami wybrały się na spektakl muzyczny do RCKP w Krośnie. Niezwykłe życie podwodnych zwierząt to poruszająca opowieść o magii przyjaźni i czynienia dobra, które będąc najwyższymi wartościami na świecie są w stanie przezwyciężyć problem coraz częściej doskwierającej samotności.

Widzowie zostali wprowadzeni w niesamowity świat podwodnych zwierząt. Czy ten świat jest podobny do naszego? O tym opowiedział niezwykła Ośmiornica, która często "siedzi w sieci".

Dynamiczny przebieg widowiska, zabawne dialogi, bajkowe piosenki, piękne kostiumy, wspaniała scenografia i profilaktyczny charakter - wszystkie te elementy zapewniły intensywne przeżycia, zaangażowały dzieci do aktywnego udziału w spektaklu i zapewne pozostaną na długo w pamięci.

Wszystkim spektakl bardzo się podobał. Czekamy więc na kolejne wyjazdy!!!

• TYDZIEŃ KOLORÓW

AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO od 26 lutego do 1 marca
            Każdego dnia ubieramy na siebie elementy garderoby w danym kolorze:
            PONIEDZIAŁEK - NIEBIESKI
            WTOREK - CZERWONY
            ŚRODA - POMARAŃCZOWY
            CZWARTEK - FIOLETOWY/LILIOWY
            PIĄTEK - ZIELONY
            Podsumowanie konkursu w piątek 1 marca :)

• Walentynkowe spotkanie klasy II

13 lutego z inicjatywy rodziców uczniów klasy 2 odbyło się spotkanie walentynkowe, w którym wzięli udział: pan dyrektor, wychowawczyni, uczniowie wraz z rodzicami.

Na wstępie dzieci powitały przybyłych gości, po czym przedstawiły historię walentynek i odczytały powiedzenia o miłości.  Następnie zainscenizowały wybrane wiersze Jana Brzechwy: ,,Żuraw i czapla", ,,Żuk", ,,Leń" i ,,Kwoka". Piękne stroje i wspaniała gra aktorska zostały nagrodzone gromkimi brawami. Rodzice byli dumni ze swoich pociech. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie ozdobione piernikowe serduszka. Po delikatnym stresie aktorzy zasiedli do pięknie udekorowanego i bogato zastawionego stołu, przygotowanego przez rodziców. Spotkanie przebiegło w miłej, wesołej atmosferze. Bardzo dziękujemy rodzicom za smaczny poczęstunek. Podziękowania należą się również pani Anecie Mzyk za pomysłową, piękną dekorację.

• SPOTKANIE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem 20 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami z posterunku Policji w Jasienicy Rosielnej – mł. asp. Pawłem Furtek oraz sierż. szt. Łukaszem Mazur.

Słonce coraz wyżej, więc pogoda zaczyna sprzyjać temu, aby wkrótce z garaży wyciągnąć hulajnogi i rowery. Czas więc przypomnieć sobie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Na dwóch spotkaniach - dla klas I-III oraz IV-VIII, funkcjonariusze zwrócili uwagę, jakich przepisów należy przestrzegać w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania. Przypomnieli także reguły poruszania się po ulicy i chodniku, podkreślając, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Policjanci przestrzegli także najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni, zwrócili uwagę na bezpieczeństwo dzieci nie tylko jako pieszych, ale również jako pasażerów samochodu, prawidłowe zapinanie fotelika i pasów bezpieczeństwa.

Warte przypomnienia okazały się również konieczne uprawnienia i odpowiedni wiek dla dzieci korzystających z rowerów, hulajnóg i quadów!  Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań, ale i na wiele potrafiły wyczerpująco odpowiedzieć.  Uczniowie wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy gościć w szkole przedstawicieli służb mundurowych. Spotkanie z policjantami okazało się bardzo potrzebne- uczniowie odświeżyli sobie już znane im informacje oraz dowiedzieli się o wielu nowych sprawach. DZIĘKUJEMY !!!

• SŁODKA NIESPODZIANKA od Stowarzyszenia Podkarpacka Przyszłość

Ale miłe zaskoczenie! Pod koniec tygodnia naszą szkołę odwiedziła pani Wiola ze Stowarzyszenia PODKARPACKA PRZYSZŁOŚĆ  facebook istagram /, którego działanie jest ukierunkowane na pomoc potrzebującym. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Każdy z uczniów otrzymał słodką niespodziankę, która bardzo ucieszyła nie tylko najmłodszych, ale okazała się świetnym zastrzykiem energii dla naszej młodzieży podczas piątkowych szaleństw na  krośnieńskim lodowisku. Serdecznie dziękujemy!

Bardzo podoba nam się taka inicjatywa i chętnie nawiążemy współpracę ze Stowarzyszeniem.

Do zobaczenia w akcji!!!

• Walentynki w naszej szkole

14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole święto zakochanych czyli  Walentynki, dzień w którym można okazać swoją sympatię innej osobie, przekazać miłe słowo lub życzenia. W tym  dniu nasza społeczność szkolna ubrała się w czerwone oraz elementy garderoby, a przedstawiciele Samorządu Szkolnego aktywowali pocztę walentynkową.