• OSTATNI TYDZIEŃ W PRZEDSZKOLU

„Chociaż słońce jasno świeci,Trochę smutne są dziś dzieci.

Bo koniec roku, przedszkola mija czas,Teraz wakacje czekają nas”

W ostatnim tygodniu przedszkola,  mimo niewielkiej frekwencji, dzieci aktywnie i wesoło spędziły czas. Oprócz zadań porządkowych udało się spędzić trochę czasu na placu zabaw i na spacerach. A w chłodniejsze dni dzięki pomysłowi i pomocy pani Halinki były wyśmienite gofry i  - cicho sza – tosty z czekoladą !

Za cały ten szczególny i wyjątkowy rok w imieniu dyrekcji  i nauczycieli bardzo wszystkim dziękujemy. Pragniemy podziękować dzielnym przedszkolakom za ich ciężką pracę, którą wykonywali w tym roku. Dziękujemy także rodzicom za ich wyrozumiałość i cierpliwość i za to, że tak dobrze wspierali swoje pociechy.

Absolwentom „zerówki” życzymy wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji!

• Zakończenie roku szkolnego w naszej szkole.

Każda rzecz wielka musi kosztować i musi być trudna.

Tylko rzeczy małe i liche są łatwe.           S. Wyszyński

Po miesiącach wytężonej pracy, 23 czerwca nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 8.30 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

Na początku pan dyrektor Marek Chęć przywitał uczniów, rodziców oraz nauczycieli i zaprosił wszystkich na część artystyczną czerwcowego spotkania. W miłej atmosferze uczniowie klas I- III w wierszu i piosence podziękowali  nauczycielom i rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w  tegoroczne nauczanie. Momentem kulminacyjnym było wręczenie przez pana dyrektora nagród dla wszystkich uczniów oraz wyróżnień za wysokie wyniki w nauce, stuprocentową frekwencję  i sukcesy osiągnięte w konkursach.

Część oficjalną uroczystości zakończyły życzenia udanych i bezpiecznych wakacji dla wszystkich uczniów. A oficjalne zakończenie w naszych oddziałach przedszkolnych miało miejsce już w salach. W grupie najmłodszej pożegnanie było wyjątkowe; w tym dniu ostatni dzień w przedszkolu spędziło ośmioro dzieci, które rozpoczną naukę w „zerówce”. U starszaków ten dzień był również wyjątkowy, pełen zadumy i wzruszeń. Te dwa lata spędzone na wspólnej zabawie oraz nauce będziemy wszyscy mile wspominać. "Zerówkę" ukończyło ośmioro wychowanków, którzy przez ten czas spędzony w przedszkolu , z maluszków, zagubionych i nieśmiałych, stali się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Od września zasilą oni uczniowską społeczność i rozpoczną naukę w pierwszej klasie. Życzymy im samych sukcesów.

Były dyplomy, upominki i życzenia oraz podziękowania od dzieci i rodziców dla pań z przedszkola. Za wszystkie ciepłe słowa serdecznie dziękujemy! Podobno „wszystko dobre, co się dobrze kończy”, dlatego warto było uczcić zakończenie dobrego, ale i pełnego pracy roku szkolnego. A teraz przed nami dwa miesiące pięknego, słonecznego lata :)

Życzymy wszystkim udanego wypoczynku, ciekawych podróży, niezapomnianych wrażeń oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Do zobaczenia !!!

• UROCZYSTE POŻEGNANIE UCZNIÓW KLASY VIII

„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”     Janusz Korczak

22 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klasy VIII. Pełni wzruszenia żegnaliśmy ich podczas mszy św., która odprawiona była w intencji najstarszej z klas oraz wszystkich uczniów szkoły, w związku z zakończeniem roku szkolnego. W akademii wzięło udział grono uczniów, rodzice świeżo upieczonych absolwentów, nauczyciele oraz zaproszeni goście: pani wójt Urszula Brzuszek oraz proboszcz parafii ks. Marek Zarzeczny.

„Z uśmiechem w drogę po własny los!” - taka sentencja przyświecała ósmoklasistom podczas ich pożegnaniu.  Na zakończenie przywołali oni wspomnienia, które najbardziej utkwiły w ich pamięci w ciekawej i zabawnej aranżacji teatralno - muzycznej. Podziękowali rodzicom i nauczycielom za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Spotkanie przebiegało w podniosłej atmosferze, ale naszym absolwentom udało się doskonale rozbawić zebranych gości w humorystycznym fragmencie programu.

W wielu ciepłych słowach i z życzeniami sukcesów na kolejnych ścieżkach życiowych i edukacyjnych zwrócił się do ósmoklasistów dyrektor, Marek Chęć. Podziękował nauczycielom, uczniom oraz rodzicom za pracę i zaangażowanie. Nagrody i świadectwa wspólnie z panem dyrektorem wręczył wychowawca klasy, Tomasz  Jarosz. Były dyplomy, upominki i listy gratulacyjne dla rodziców. Pan Tomasz ciepło w kilku słowach pożegnał swoich wychowanków a pPani wójt dodatkowo wyróżniła absolwentów i uczniów naszej szkoły, którzy osiągnęli w bieżącym roku najwyższe wyniki i otrzymali stypendia. Uroczystość zakończyła tradycyjna już sesja zdjęciowa, a po części oficjalnej uczniowie klasy VIII pożegnali raz jeszcze wychowawcę, grono pedagogiczne i wszystkich pracowników przy kawie i ciastku.

-  Absolwenci ! Wierzymy, że wyniki które uzyskaliście będą odpowiadały Waszym oczekiwaniom i otworzą możliwości realizacji życiowych planów. Życzymy Wam konsekwencji i pasji w rozwijaniu zdolności oraz pomyślnej kontynuacji nauki w szkole średniej.