• Aktualności

          • Mali konstruktorzy

            #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci​​​​​​​​​​​​​​

              Podczas zajęć świetlicowych uczniowie mieli okazję przekonać się, jak wspaniale można łączyć zabawę z nauką. Wszystko za sprawą klocków KNEX! Zabawa klockami rozwija wyobraźnię, oraz myśl konstukcyjną małych inżynierów.  Dzięki prostocie elementów połączonej z różnorodnością kolorów można konstruować niesamowite pojazdy, roboty, zwierzątka, itp. Zestawy pozwalają budować ruchome konstrukcje, dzięki czemu zabawa staje się jeszcze bardziej ciekawa. Klocki są cenną pomocą dydaktyczną w nauczaniu dzieci geometrii i myślenia przestrzennego, mogą być też wykorzystywane na lekcjach fizyki czy astronomii w starszych klasach.


          • "Zacną rzeczą jest się uczyć, lecz jeszcze zacniejszą nauczać" - Mark Twain

            DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

             

               Wykształcenie to jeden z piękniejszych prezentów, jakim można obdarować drugiego człowieka. Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywany Dniem Nauczyciela, obchodzony jest 14 października, ale już w dniu poprzedzającym świętowaliśmy go w naszej placówce. Przepiękną laurką na tę okoliczność była akademia przygotowana przez uczennice klas 5 i 6 pod kierunkiem p. Barbary Kaczmarskiej oraz p.Karoliny Chrobak.

               Część oficjalną otworzył dyrektor szkoły - p. Marek Chęć, który powitał zebranych gości i zaprosił na część artystyczną, którą otworzyły dwie grupy taneczne wykonująć krótkie choreografe. Po przedstawieniu Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich uczniów podziękował wszystkim pani Wójt Urszuli Brzuszek, panu dyrektorowi Markowi Chęciowi, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za ich codzinną pracę oraz stwarzania warunków, które sprzyjają jakości kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży. Uczniowie złożyli pięknie życzenia i wręczyli kwiaty.

               Po części artystycznej głos zabrała pani Urszula Brzuszek - Wójt Gminy Jasienica Rosielna oraz pan dyrektor Marek Chęć, którzy podziękowali nauczycielom oraz pracownikom szkoły i wręczyli nagrody.

               Uśmiech na ustach zebranych świadczył o tym, że był to czas spędzony w miłej atmosferze. Jako że Dzień Edukacji Narodowej to również święto uczniów, życzymy im, aby na swojej drodze spotykali tylko i wyłącznie uśmiechniętych i pełnych zaangażowania nauczycieli :) 

          • Dziedzictwo Ignacego Łukasiewicza- konferencja w Bóbrce.

            Z okazji ustanowionego przez Sejm roku 2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza we wtorek 27 września w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. I. Łukasiewicza w Bóbrce odbyła się konferencja naukowo-metodyczna zatytułowana: "Dziedzictwo Ignacego Łukasiewicza". Konferencja skierowana była do nauczycieli
            z Podkarpacia, wobec czego również nasza szkoła miała tam swoją przedstawicielkę.

            Podczas panelu naukowego prelekcję o życiu i działalności Ignacego Łukasiewicza wygłosili: nauczyciel metodyk z  PCEN  w Krośnie dr Ewa Bereś, Michał Górecki z Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. I. Łukasiewicza w Bóbrce oraz Joanna Kubit- dyrektor Zespołu Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie.

            W trakcie konferencji swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały: Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz", Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie. Pracownicy Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie zaprezentowali swoje najnowsze gry edukacyjne takie jak: "Hamernia" czy "Gra naftowa", a swoimi doświadczeniami podzielili się członkowie klubów młodego odkrywcy.
            W
            części panelowej uczestnicy obejrzeli film: „Łukasiewicz - nafciarz, romantyk".

            Gośćmi specjalnymi konferencji byli: podkarpacki wicekurator oświaty Stanisław Fundakowski, który odczytał list  Ministra Edukacji i Nauki; przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz wraz z radną Sejmiku Joanną Bril; samorządowcy szczebla powiatowego i gminnego z południowej części naszego województwa. List od wojewody Ewy Leniart odczytała Małgorzata Szybiak, wicedyrektor ds. promocji i rozwoju Podkarpackiego Zespołu Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie.

          • OGRODNICY Z NASZEJ ŚWIETLICY!

            Jesień to czas porządków nie tylko w naszych ogrodach, ale także w naszych domach. Szkoła jest naszym drugim domem, dlatego postanowiliśmy przesadzić roślinki doniczkowe tak, aby każdy Świetlik mógł mieć swoją roślinkę, o którą będzie dbał przez cały rok szkolny. Dzieci nauczyły się przesadzania roślinek, a parapet świetlicowy pięknie się zazielenił. Na koniec każdy uczeń podpisał swoją doniczkę oraz zrobił do niej papierowy wiatraczek.

          • 29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

            w grupie "zerówka"

            “Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając…”

            Cornelia Funke

            29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku
            z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom i młodzieży, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. Patronką akcji została Janina Porazińska, wybitna pisarka
            i autorka książek dla dzieci. 
            Książka to jedno z najlepszych źródeł wiedzy, do tego rozwija wyobraźnię, pamięć, poszerza słownictwo i pozwała przeżyć wspaniałe emocje.

            Z tej okazji grupa zerówkowiczów dostała zaproszenie do Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Woli Jasienickiej. Pani Wiola na wstępie oprowadziła dzieci po bibliotece, zapoznała ich z księgozbiorem
            i zachęcała do jak najczęstszego odwiedzania biblioteki i czytania książek. Następnie dzieci wysłuchały bajki pt.: " Szewczyk Dratewka" autorstwa Janiny Porazińskiej. Z zaciekawieniem i w skupieniu słuchały przygód Szewczyka Dratewki, a po wysłuchaniu bajki chętnie odpowiadały na pytania. W kolejnej części spotkania, uczniowie wykonali zakładki do książek. Był to bardzo mile spęczony czas,