• IV KONKURS KRUS NA RYMOWANKĘ JUŻ OGŁOSZONY!

​​​​​Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zaprasza dzieci rolników do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Nauki.​​​​​​​

Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” i służy poszerzaniu wiedzy na temat właściwego magazynowania i stosowania w gospodarstwie rolnym szkodliwych substancji np. środków ochrony roślin, nawozów, paliw, itp. oraz zasad ochrony środowiska naturalnego.

W Konkursie mogą uczestniczyć dzieci urodzone w latach 2008-2012, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny w okresie przyjmowania zgłoszeń podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników. Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy) popularyzującej sposoby ograniczania ryzyka oddziaływania substancji szkodliwych na istoty żywe i skażenia środowiska naturalnego w gospodarstwach rolnych. Kompletne zgłoszenie (rymowankę oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy) należy przesłać w terminie do dnia 20.03.2023 r. pocztą tradycyjną (liczy się data stempla pocztowego) lub elektroniczną na adres Oddziału Regionalnego KRUS, w którym podlega ubezpieczeniu rodzic/opiekun prawny dziecka.

Szczegóły w Regulaminie Konkursu

PLAKAT konkurs_na_rymowanke_2023.pdf​​​​​​​

• W KARNAWALE WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE!!!

Czy dorosły wie, czy nie? Każde dziecko też się bawić chce!

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów i dźwięków zabawa, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci ! Tak też było u nas – dzisiaj, 9 lutego br. Na  sali gimnastycznej pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Wspaniale prezentowały się księżniczki, superbohaterowie i postacie z gier komputerowych. Nie zabrakło policjanta, karateki czy pirata. Był też tygrys, bocian i pszczółki. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W trakcie karnawałowych szaleństw wszyscy wyśmienicie się bawili, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka przygotowana przez pana Tomka zachęcała do tańca. Niespodzianką dla wszystkich były także balony, dym oraz mydlane bańki. Zabawy odbył się w radosnej atmosferze, wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy. Wspólna zabawa przyniosła dużo radości naszym wychowankom. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć oraz słodkiego poczęstunku.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA  w naszej Szkole
          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA w naszej Szkole

W dniu 2 lutego obchodziliścmy w naszej szkole wyjatkowe święto - Dzień Babci i Dziadka. Zacni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki a niejednemu dziadkowi i babci ze wzruszenia zakręciła się łezka w oku. Z wielką dumą patrzyli na swoje wnuczęta. Mali artyści z wielkim przejęciem odtwarzali swoje role.

Najmłodsi z grupy przedszkolnej i „zerówki” przedstawili historię babci i dziadka, którzy zapoznali się w minionych czasach PRL-u. Występ wzbogacony był pięknie recytowanymi wierszami, piosenkami i tańcem.

Grupa uczniów I-III zaprezentowała swój własny repertuar w postaci wierszy, ludowych przyśpiewek i pięknych życzeń dla seniorów. Ogromną przyjemność sprawiły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane przez wnuków laurki i drobne upominki. Program artystyczny przygotowany przez dzieci nagrodzili gromkimi brawami.

Po występach pochwałom nie było końca. Uroczystość zakończyła się wspólnym słodkim poczęstunkiem. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu oraz bliższego poznania się wzajemnie. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

• REKRUTACJA 2023/2024

DRODZY RODZICE! Ogłaszamy nabór do oddziałów przedszkolnych oraz do klasy I przy naszej Szkole Podstawowej w Woli Jasienickiej. Rekrutacja dzieci odbędzie się w okresie od 6 do 21 lutego br. zgodnie z Zarządzeniem NR 5/2023 Wójta Gminy Jasienica Rosielna z dnia 18 stycznia 2023 r.  Zarządzenie w sprawie postępowania dostępne jest w załączniku poniżej. Warunkiem udziału w rekrutacji jest dostarczenie przez rodziców/opiekunów wymaganych dokumentów – aktualnej karty zgłoszenia. Dokumenty dostępne są  w przedszkolu i "zerówce".

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola i oddziału przedszkolnego uzupełniają deklarację kontynuowania, natomiast rodzice dzieci „nowych” składają wnioski.

Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć w stosownym terminie u p. Anety Mzyk, Marioli Owoc lub Katarzyny Fejkiel - Fic. Zapraszamy!

KARTA_ZAPISU_DO_SZKOLY_PODSTAWOWEJ_2023-24.docx

DEKLARACJA_O_KONTYNUOWANIU_WYCHOWANIA_PRZEDSZKOLNEGO_2023-24