• Aktualności

          • Pasja malowania

            Wiosenne warsztaty malarskie w naszej szkole

            Dzień Samorządności okazał się nie tylko dniem pokazu talentów, ale również ich odkrywania!

            Warsztaty malarskie prowadzone przez Karolinę Chrobak zgromadziły łącznie 25 uczniów naszej szkoły od klasy 1 do 8. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję rozwinięcia swojej artystycznej wyobraźni - namalowali piękne prace farbami akrylowymi. Warsztaty były bardzo ciekawe i inspirujące, a co najważniejsze: każdy z uczestników był dumny ze swojej pracy. Spotkanie to prawdopodobnie stanie się początkiem cyklicznych zajeć z paletką i pędzlem :)

          • Szkolny Konkurs Kaligraficzny rozstrzygnięty

            Złote Pióra Dyrektora dla Zauzanny Granat i Oliwii Warmuzińskiej

            Dnia 21 marca został rozstrzygnięty konkurs kaligraficzny "O Złote Pióro Dyrektora"

            Statuetki i nagrody rzeczowe za pierwsze miejsca otrzymały: Zuzanna Granat z klasy 1 (w kategorii klas 1-3) oraz Oliwia Warmuzińska z klasy 6 (w kategorii klas 4-8). 

            Wyróżnione zostały również prace Tymona Granata (kl. 1), Julity Kielar (kl.1) oraz Natalii Telesz (kl.8). Pozostali uczestnicy dostali dyplomy za udział oraz drobne upominki. 

            Dziękujemy firmie "Nikomet" za wykonanie personalizowanych statuetek.

          • Szkolny konkurs "MAM TALENT"

            Kiedy człowiek znajduje swoje miejsce w życiu, dzieją się niesamowite rzeczy. Rodzą się piękne filmy, wspaniałe obrazy i niesamowite dzieła. Każdy z nas ma ukryty talent. Bez wyjątku.

            – Daniel Sharman

              Dnia 21.03.2023 r. w naszej szkole działy się niesamowite rzeczy! Tego dnia uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje przed publicznością. Szkolny konkurs MAM TALENT zorganizowany z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego miał na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Tego dnia każdy uczestnik miał na szkolnej scenie swoje „5 minut” sławy. Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy spisali się świetnie, wykazując się przed publicznością nieprzeciętnym talentem. 

                 W konkursie wzięło udział łącznie 16 uczestników. Różnorodność występów była bardzo duża, więc wybór najlepszych był ogromnie trudny z uwagi na wysoki poziom prezentacji talentów.

                 Jury w składzie p. Agnieszka Kłosowicz, p. Sabina Skiba,oraz p. Mariusz Masłyk wyróżniło następujących uczniów:


            Z kategorii klas młodszych:

            - Franciszka Antonia z klasy „0” – gra na perkusji

            - Julitę Kielar i Zuzannę Granat z klasy 1 – pokaz tanczny hula-hoop

            - Dominika Dołoszyckiego z klasy "0" - recytacja


            Z kategorii klas 4-8:

            - Brygidę Kwolek – gra na gitarze oraz śpiew

            - Oliwię Fic z klasy 6 – prezentacja rysunków i obrazków

            - Milenę Malinowską z klasy 4 – śpiew


              Wszyscy uczniowie naszej szkoły ogromnymi brawami nagradzali każdego uczestnika za odwagę, zaangażowanie i piękną prezentację talentów. Serce widowni skradł Franciszek Antoń z klasy "0" otrzymał dodatkową nagrodę publiczności.

                Całą imprezę poprowadziły wspaniałe konferansjerki: Julia Mnich i Kornelia Płonka.

                      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Podziwiamy Waszą odwagę, zaangażowanie i umiejętność radzenia sobie ze stresem.

            Zaprezentowaliście się wspaniale – wielkie brawa!! Musimy pamiętać, że w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.

            Zapraszamy do fotorelacji z konkursu :) 

        • Wycieczka do CDA w Krośnie
          • Wycieczka do CDA w Krośnie

            Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to miejsce, które w dniu 9 marca odwiedzili uczniowie klas I - IV wraz z opiekunami. Program wycieczki był bardzo interesujący. Uczniowie z bliska mogli zaobserwować z czego i jak powstaje szkło, uczestniczyli w warsztatach plastycznych oraz zdobili szklane pisanki. Ogromną atrakcją było samodzielne wybicie medalu – pamiątki z wycieczki. Uczniowie podczas wycieczki odwiedzili warsztat obróbki i zdobienia szkła: grawerowania, malowania na szkle, produkcji witraży i szklanych figurek. Dodatkowo mieli okazję zobaczyć film prezentujący historię powstania huty szkła w Krośnie i innych podobnych obiektów w okolicy. Zwiedzili piwnice położone w zachodniej części krośnieńskiego rynku. Tutaj dzieci miały możliwość zwiedzić interaktywne sale, poznać różnorodne właściwości i zastosowania szkła, uczestniczyć w eksperymentach m.in. poznać zasadę działania światłowodów czy kalejdoskopów. Na zakończenie pobytu w Centrum uczniowie dokonali zakupu szklanych pamiątek, które zachwycały pięknem i oryginalnością.

            Wycieczka z pewnością na długo zapisze się w pamięci naszych uczniów.

          • Nasi uczniowie na wystawie

            Dnia 3 marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć 30. Wystawę Malarstwa i Rzeźby lokalnych twórców w sali widowiskowej Urzędu Gminy Jasienica Rosielna. Uczniowie z zainteresowaniem podziwiali liczne rzeźby, obrazy i rysunki. Pani Krystyna Kielar - koordynatorka całego projektu - przedstawiła podstawowe informacje o artystach oraz ich pracach. Była to inspirująca lekcja sztuki dla naszych uczniów. 

          • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.

            Dnia 1 marca uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej.

            Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

             Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, rozwiązać zagadki, ułożyć puzzle. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.

            Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każdy uczeń został pasowany na czytelnika przez pana dyrektora Marka Chęcia. Nowi czytelnicy otrzymali na powitanie książkę pt. ,, Pierwsze abecadło’’. Te książki  nasza szkoła otrzymała od Instytutu Książki w ramach kampanii ,, Mała książka – wielki człowiek’’. Strategicznym celem tego projektu jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci  w różnych grupach wiekowych. Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

            Serdecznie gratulujemy naszym nowym czytelnikom i życzymy wiele radości z przeczytanych książek, gdyż czytanie to najpiękniejsza zabawa.